Elektro auto uzlādes stacijas Latvijā
20 marts, 2024
Electroauto uzlādes stacijas kartē - Electrical, SIA

Elektro auto uzlādes stacijas Latvijā un to atrašanās vietas arvien biežāk kļūst par meklēšanas pieprasījumu Google tīklā, kā arī šo staciju skaits būtiski pieaug Latvijas kartē. Tas visnotaļ saistīts ar  ar valsts subsīdiju ieviešanu elektroauto iegādei, kā arī ar elektroauto cenu krišanos kopā ar piedāvājuma palielināšanos. Līdz 2023. gada jūlija beigām Latvijā tika reģistrēti teju 5314 elektroauto, no kuriem 1482  tika iegādati kopš tā paša gada sākuma. 

Šāda izaugsme prognozējama vēl tikai pāris gadus, jo teju 66% Latvijas iedzīvotāju dzīvo daudzdzīvokļu mājās, kur pie mājām nav pieejama elektroauto uzlāde. Tas ir svarīgs aspekts, lai lemtu par labu elektroauto iegādei, jo ierasti 80% no elektroauto uzlādes notiek tieši mājas apstākļos, kur tas ir visērtāk. Šeit būs vietā pieminēt, ka SIA Electrical piedavā iegādaties un uzstāda elektroauto uzlādes stacijas.

Lai kā nebūtu, elektroauto tiek pirkti un interese par publiskajām elektroauto uzlādes stacijām pieaug. Šīs uzlādes stacijas visvairak ir atrodamas Rīgā un tās aglomerācijā, bet to netrūkst arī Valstspilsētās un lielākajos pagasta centros. To atrašanās vietu skaits strauji mainās līdz ar pieprasījuma pieaugumu. Tur pretīm nav vienota karte ar to atrašanās vietām. Tādeļnolemām sākt apkopot šādu informāciju, lai ikviens varētu atrast sev tuvāko uzlādes staciju. Ja pamanāt, ka mūsu uzskaitījums nav korekts, esat laipni aicināti par to ziņot, lai varam veikt nepieciešamās korekcijas.

Viršu elektro uzlādes stacijas: https://www.virsi.lv/lv/privatpersonam/uzpildes-stacijas?s%5B%5D=47

E-mobi elektro uzlādes stacijas: https://e-mobi.lv/lv#karte